خانه / مقالات / تقویت حافظه / چگونه ضریب هوشی را قورت دهیم ؟

چگونه ضریب هوشی را قورت دهیم ؟

ما در این مقاله به شما یاد میدهیم هوش و ذکاوت را بخورید
در کنار تمام برنامه ریزی ها و اعمال کنکور ، تغذیه نیز جایگاه ویژه ای دارد. تغذیه از آن مواردی است که در صورت مداومت تاثیر طولانی مدتی بر عملکرد تحصیلی شما خواهد داشت.

مواد غذایی زیر هوش های خوردنی هستند که به بمب هوش شهرت دارند :

خرفه: آنتی اکسییدان ها به همراه ویتامین A/ E/ C برای شکل گیری مغز ضروری است آنها در میوه های تازه و سبزیجات تازه یافت میشوند خرفه دارای بیشترین آنهاست .

کرفس:  کرفس ( به خصوص به صورت خام ) به علت دارا بودن فسفر زیاد ، در ازدیاد هوش موثر است.

سمنو: زیرای دارای فسفر، کرومیوم، روى، سلنیوم، آهن و مس است که همگی از مواد معدنی لازم برای مغز هستند.

اسفناج :
اسفناج به دلیل آنزیم هایی که در برگ های آن وجود دارد،سیناپس بین سلول های را تسهیل می بخشد.و هوش را تقویت می کند.اسفناج دارای ماده ی دارویی به نام فولیک اسید است که در جهت تقویت حافظه موثر می باشد.
جوانه گندم: لیستین موجود در جوانه گندم به طور معجزه آسایی موجب افزایش حافظه و هوش می‌شود
 قهوه :
قهوه دارای موادی مانند :آنتی اکسیدان ها،آمینو اسید، ویتامین و مینرال است.بخصوص اگر دانه های قهوه را دم کنید و بخورید در جهت تقویت حافظه بسیار مفید می باشد.قهوه به دلیل کافئینی که دارد در جهت تقویت حافظه مفید است.قهوه ی هم چنین بر ضد آلزایمر میباشد و با مصرف مداوم قهوه دچار آلزایمر نخواهید شد .

روغن ماهی:
تحقیقات نشان میدهد ۶۰ درصد ‌از ‌مغز ‌را‌ چربی‌ها ‌تشکیل می‌دهند که‌ ۳۰‌ درصد از آن اسیدهای چرب ضروری و اسید چرب امگا‌۳ است که اغلب از طریق امگا ۳ ماهی و روغن های مکمل آن تامین میشوند.
 غلات:
غلاتی مانند سویا ،لوبیا،نخود فرنگی،عدس سبزیجات دارای روغن بسیار مفیدی هستند که در جهت تقویت حافظه لازم می باشد .

 میوه و سبزیجات :
میوه و سبزیجات دارای آنتی اکسیدان های بسیار مفیدی هستند.میوه و سبزیجات بسیار برای تقویت حافظه مفیدند.
تخم مرغ :
تخم مرغ ماده ی بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه می باشد
ماست :
آیا می دانید یک پیاله ماست دارای امگا ۳ و دی اچ ای می باشد.امگا ۳ و دی اچ ای مواد بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه می باشند . (اگر فرزندتان در زمان رشدش هر روز ماست مصرف کند،تاثیر بسیاری را بر روی رشد او می گذارد .)

انبه  :
این میوه ماده ی دیگری است که در تقویت حافظه بسیار مفید می باشد.با این که میوه چرب است و دارای بافت های چربی می باشد اما باعث می شود که گردش خون تسریع یابد. هنگامی که گردش خون سریعتر شود باعث می شود خون بیشتری به مغز برسد و همچنین این میوه در حافظه نیز موثر است . 
 سیب زمینی :
محققان استرالیایی به تازگی دریافته اند که موادی مانند کربوهیدرات های،که به وفور در سیب زمنی یافت می شوند باعث تقویت حافظه می شوند .

ماهی :
ماهی نیز یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث تقویت و رشد سرییع تر سلول های مغز می شود . در نتیجه باعث تقویت حافظه می شود .ماهی برای عارضه ی قلبی نیز مفید است .

شکلات : شکلات نیز یکی دیگر از موادی است که باعث تقویت حافظه می شود،البته بهتر است شکلات هایی را مصرف کنید که یا تلخ هستند و یا شکلات هایی را که حاوی شیر باشند.
انار شیرین: خوردن انار، معده را دباغی کرده و ذهن آدمی را نیرو می‌بخشد و موجب تقویت حافظه می‌گردد. ناگفته نماند انار مقوی روح و ذهن است.
انجیر: الف) یکی از منابع غنی از فسفر است ب). عناصر موجود در آن باعث تعادل اعمال حیاتی بین اندام‌ها و بدن می‌شود. ج) انجیر منبع تولید انرژی است. انجیر خشک قدرت غذایی فراوانی دارد. د) هم‌چنین انجیر، مقوی مغز و اعصاب است.