خانه / مقالات / تقویت حافظه / معجزه ی کندر و مویز برای پشت کنکوری ها

معجزه ی کندر و مویز برای پشت کنکوری ها

تقویت حافظه با کندر – کندر صمغ گیاهی از راسته افراهاست که علاوه بر تقویت حافظه ایجاد آرامش و تعادل روحی میکند. یکی از مهمترین خواص کندر که بسیار مفید و جالب توجه بود، این است که به صورت موثری مقوی حافظه ، مرتفع کننده ی فراموشی و ضعف حافظه در به خاطر آوری دانسته ها و جلوگیری کننده از زوال های مغزی است.

بهترین راه مصرف کندر : آن را کوبیده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق مربا خوری از آن را در یک استکان آب حل کرده و مصرف نمایید. همچنین میتوانید آن را در دهان گذاشته و به صورت آدامس از آن استفاده نمایید اما کمی تلخ میباشد.

با توجه به تحقیقاتی که روی بیش از ۱۰۰نفر از مادرانی که قبل از زایمان به مدت طولانی (۳الی ۴ماه) از کندر استفاده کرده اند معلوم شد که مصرف بیش از حد آن موجب بیش فعالی کودکان آنها شده اما مادرانی که به مدت یک ماه یا کمتر از کندر استفاده کرده اند کودکانشان بیش فعال نشده و همچنین از هوش بالایی برخوردارند.

تا چند سال اخیر پزشکان و محققان معتقد بودند تاثیر کندر تنها بر روی جنین های است که مادرانشان زمان بازداری از کندر استفاده میکردند اما امروزه شاهد نتایجی جدید از تحقیقات هستیم که ثابت میکند استفاده از کندر برای بزرگسالان و خصوصا نوجوانان رده سنی ۱۰ تا ۱۵ سال نیز مفید و تاثیر گذار است. خوردن این ماده معجزه آسا برای افراد گرم مزاج ، افرادی که زیاد عرق میکنند و بیماران قلبی عروقی توصیه میشود.

خوردن روزانه پنج الی پانزده عدد مویز (کشمش سیاه) علاوه بر تقویت حافظه از پیر شدن و کاهش عملکرد سلول هلی مغز جلوگیری میکند. این تاثیر معجزه آسا در صورتی شامل حال شما میشود که مویز را با تمام اعضایش از جمله هسته ریز داخلش میل کنید . (خوب بجوید )
مویز علاوه بر تاثیرات مثبت روی حافظه ، باعث حفظ سلامت سلول های عصبی شده و از افزایش ناآرامی های روحی همچون وسواس فکری و استرس جلوگیری میکند.
برای مقابله با استرس های شب های امتحان از مویز استفاده شود. استفاده از مویز حین امتحان نیز توصیه میشود (آرامش بخش و دارای قند طبیعی و ارزش غذایی بالا)

تقویت حافظه با کندر و مویز