خانه / دانلود های رایگان / هدفگذاری در کنکور

هدفگذاری در کنکور

هدفگذاری در کنکور-درس سوم از اسرار رتبه ۱کنکور

هدفگذاری به طور قطع یکی از اقداماتی‌ست که برای موفقیت در هرزمینه‌ای باید انجام شود،چه در زندگی و چه در کسب وکار و چه در جزیی ترین مسایل روزمره زندگی هدفگذاری و داشتن هدف مشخص،می تواند وضعیت شما هر روز بهتر از دیروز کند.

به قول یکی از بزرگان “وقتی مقصدی را برای خودتان تعیین نکرده باشید،هر مکانی می تواند مقصد شما باشد”

برای موفقیت در کنکور نیز،هدفگذاری می تواند کمک بسیار زیادی به شما در کسب نتیجه مطلوب کند،هدفگذاری یکی از مهمترین اسرارهای رتبه‌های برتر کنکور است.

در ویدیوهای قبلی در مورد انگیزه شرکت در کنکور و خودباوری صحبت کردم،در این ویدئو به طور کامل توضیح داده‌ام که چگونه باید در راستای کسب رتبه ۱کنکور هدفگذاری کنید.

مزیت‌های هدفگذاری:

۱-باعث آرامش خاطر می شود:

وقتی شما می دانید برای رسیدن به چه مقصدی در تلاش هستید و هر روز قدمی به آن نزدیک می شوید،این موضوع باعث می شود که آرامش درونی شما بسیار بیشتر از گذشته باشد.

۲-برنامه ریزی آسان تر می شود:

فرض کنیم شما قصد دارید رتبه ۱۰۰ رشته ریاضی و فیزیک را به دست بیاورید،با بررسی کارنامه‌های سالیان گذشته می توانید به راحتی محدوده درصد‌های مورد نیاز خود را تعیین کند،بنابراین برنامه‌ریزی برای مطالعه روزانه شما بسیار آسان‌تر از گذشته خواهد شد.

۳-معیاری برای اندازه گیری موفقیت:

وقتی هدف شما تنها قبولی در کنکور باشد،با قبولی در هر رشته‌ای می توانید به این هدف دست پیدا کنید،اما وقتی تعیین می کنید که بطور مثال باید رتبه ۵۰ را به دست بیاورم،آنوقت با مقایسه رتبه به‌دست آمده با هدفتان می توانید میزان موفقیت خودتان را اندازه گیری کنید.

ویژگیهای هدف:

۱-دقیق و قابل اندازه گیری باشد:

همان طور که در خطوط بالا مشخص شد،اهداف انتخابی شما باید،بطور دقیق و مشخص تعیین شده باشد،هرگز نمی توانید با بیان یک محدوده کاملا باز،برای خود هدفی انتخاب کنید.برای مثال اگر قصد شما قبول شدن در رشته پزشکی ست باید دانشگاه مورد نظر خود را هم تعیین کنید.

۲-بزرگ اما واقع گرایانه باشد.

مسلما هر انسانی اگر با یک برنامه ریزی درست پیش رود می تواند به تمام اهداف زندگیش دست پیدا کند،اما باید به لحاظ واقع گرایانه نیز هدف تعدیل شده باشد،بطور مثال اینکه فردی ایرانی بگوید من میخواهم رییس جمهور آمریکا شود،هدفی غیر قابل دسترس و غیر واقع گرایانه است.

۳-محدودیت زمانی داشته باشد.

هر هدفی که برای خود انتخاب می کنید باید از لحاظ زمانی محدود باشد،یعنی نمی توانید بگویید من قصد دارم رشته پزشکی قبول شوم،ولی زمان آن را مشخص نکرده باشید.

برای جزییات بیشتر پیشنهاد میکنم این ویدئو را تماشا کنید.

ویدیوی هدفگذاری در کنکور

پخش آنلاین ویدیو

پخش آنلاین نسخه صوتی

اگر در تماشای آنلاین فایل مشکل دارید،می توانید از قسمت‌های زیر این فایل‌ را دانلود کنید.