خانه / مقالات / تمرکز / چه خوراکی هایی تمرکز حواس مارا تقویت میکند؟

چه خوراکی هایی تمرکز حواس مارا تقویت میکند؟

به نظر شما مواد غذایی خاصی وجود دارد که به تمرکز حواس و هوشیاری شما کمک کند ؟ در عصر حاضر با وجود تبلیغات وسیع در زمینه ی مکمل های غذایی تقویت کننده هوش و تمرکز با اطمینان خاطر اعلام میکنیم نیاز به مکمل های غذایی ، پودر ها و شربت نیست . با مواد غذایی ساده ای که اطرافتان به وفور با قیمت های معمولی وجود دارد مقوی های خوبی برای شما خواهند بود.

حین امتحانات و در دوران تحصیل خوراکی ها و مواد غذایی زیر کمک شایانی در جهت تمرکز حواس به شما خواهند کرد:

شاهدانه و کنجد : اکیدا توصیه میشود در روزهای نزدیک به امتحان برای عمیق تر کردن سطح تمرکز از شاهدانه و کنجد غافل نباشید.

مغز گردو : اگر به ظاهر گردو دقت کنید شبیه به مغز است . به طور کلی گردو مقوی مغز و تقویت کننده قوای ذهنی از جمله تمرکز است . گردو با توجه به طبع گرمی که دارد از به تحلیل رفتن مغز نیز جلوگیری میکند.

ماهی : امگا ۳ موجود در ماهی تاثیر فوق العاده ای در سلامت مغز دارد. بخش عظیمی از انرژی مورد نیاز برای فعالیت مغز میتواند از ماهی جذب شود. ماهی سالمون خواص شگفت انگیزی بین آبزیان دیگر بر حافظه و مغز دارد

آووکادو : این میوه ی مغزی از اسید های چرب مفید برای بدن تشکیل شده و یکی از کلیدی ترین خوراکی ها در تقویت قوای ذهنی به شمار می آید.

زرده تخم مرغ : زرده ی تخم حاوی مقادیر زیادی بتان یا هورمون شادی آور است که علاوه بر ایجاد نشاط و شادی در شما تاثیر چشمگیری در توانایی های ذهنی شما خواهد گذاشت. زرده ی تخم مرغ حاوی چربی های مفید است و  هرگز در افراد بالغ باعث ایجاد بیماری کلسترول ( یا تشدید آن ) نمیشود.

میوه جات : برای بهبود عملکرد مغز باید به آن مقدار قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی برسد و میتوان به سادگی این مواد را در میوه ها یافت . استفاده ی منظم از میوه های تازه باعث بهبود در عملکرد قوای ذهنی و مغز میشود.

گلوکوز داران : مواد حاوی گلوکز به عنوان انرژی و سوخت مغز معرفی میشوند. اما نباید در استفاده از این ماده زیاده روی کرد چراکه تاثیر منفی بر حافظه خواهد داشت. تحقیقات ثابت میکند مواد قندی تنها در حافظه ی کوتاه مدت تاثیر دارد .

آب انار : آب انار سرشار از آنتی اکسیدان و مفید برای فعالیت های مغزی و شناختی مغز است.

شکلات تلخ : تحقیقات نشان داده کافئین علاوه بر رفع خستگی و ایجاد حس شادی ، باعث بهبود فعالیت سلول هلی خاکستری مغز میشود

شیر نارگیل : نارگیل و شیره ی داخل آن معجون معجزه آسایی برای مغز به حساب می آید ؛ به علاوه شیر نارگیل عملکرد چشمگیری در بهبود تمرکز حواس از خود نشان داده است .