خانه / مقالات / تقویت حافظه / ۵ تمرین روزانه که حافظه شما را تقویت میکند

۵ تمرین روزانه که حافظه شما را تقویت میکند

حافظه به طور خلاصه چیزی جز به خاطر سپاری دانسته ها و یادآوری آنها نیست.  همانطور که جسم آدمی نیاز به ورزش و فعالیت برای سلامتی دارد ، ذهن و مغز نیز برای سلامتی به تمرین و ورزش نیازمند است.
تمرینات ذهنی اغلب باعث افزایش تمرکز و حافظه و با گذشت زمان باعث افزایش هوش نیز میشود .

فعالیت های ذهنی روزانه شما ، هرگز شما را از تمریناتی که در ادامه مقاله بیان میشود بی نیاز نمیکند .

  • ورزش کنید :

هفته ای ۲ ساعت ورزش ایروبیک را در برنامه خود بگنجانید ، بسته به میزان مشغله های خود میتوانید دو دوره ی یک ساعته یا سه دوره ۴۰ دقیقه ای تقسیم کنید .
بنا بر تحقیقات دانشگاه سیاتل ورزش به خصوص ورزش ایروبیک تا ۶۰ درصد از زوال و ناتوانی مغز جلوگیری میکند.

  • هر روز مذاکره کنید :

مذاکره به معنای تفکر در حین صحبت و مباحثه است . اگر بتوانید روزانه با یک فرد باهوش تر از خود وارد بحث و گفتگو شوید میتوانید سریع فکر کردن را یاد بگیرید و اطلاعات جدیدی کسب کنید . به دنبال معاشرت با افرادی باشید تفکرات خلاق و جذاب دارند .

  • از دنیای اینترنت بی نصیب نمانید :

در دوره های آموزشی آنلاین شرکت کنید ؛ تقریبا آموزش هر مهارتی در اینترنت دوره آنلاین دارد .
در این روزگار که اسمارت فون و اینترنت در اختیار همگان میباشد با خود عهد ببندید که در هر روز یک چیز جدید از دنیای اینترنت یاد بگیرید. در روزهایی که سرتان شلوغ است به یادگیری بک چیز کوچک هم اکتفا کنید .
یادگیری مهارت کدنویسی از جمله مهارت هایی است که یاد گیری اش به شدت توصیه میشود .

  • استراحت :

با هر روشی که مورد علاقتان میباشد در روز به ذهنتان استراحت دهید. برخی ترجیح میدهند خواب ظهرگاهی داشته باشند ، برخی مطالعه را میپسند و برخی سپری کردن وقت با خانواده و…
ذهن شما زمانی آرام میشود که شما با لذت و آرامش مشغول فعالیتی غیر ریتمیک شوید . این مورد به علایق شما وابستگی زیادی دارد.

  • برای خود پاداش و سرگرمی در نظر بگیرید :

در صورتی که این تمرینات را در روز انجام دادید ، آخر روز به خود پاداش دهید. پاداش خود را بر اساس علایق خود انتخاب کنید . میتوانید خود را به یک فنجان قهوه و کیک دعوت کنید ، فیلم مورد علاقتان را ببینید یا …
مشغول شدن به کارهایی که برای شما لذت بخش است باعث ترشح ماده ای در مغز میشود که از زوال و پیر شدن آن را جلوگیری میکند . پس حتما ساعتی از روز را اختصاص به کارهایی دهید که با تمام وجود از آن لذت میبرید.