برای دانلود رایگان ویدیوی « اصول صحیح مطالعه» کلیک کنید.

 • ورود اعضاء
 • عضویت
 • تلفن تماس: 02122373794 - 02122373795

  چگونه مغزمان را ورزش دهیم؟

  چگونه مغزمان را ورزش دهیم؟

  چگونه مغزمان را ورزش دهیم:

  همانطور که انسان برای سلامتی و بهبود عملکرد بدن خود نیاز به ورزش  دارد برای بهبود و افزایش عملکرد مغز خود نیاز به ورزش مغز و ذهن خود دارد، در حالی که بسیاری از مردم روی ورزش و تحریک ذهنشان تمرکز نمی کنند و از ظرفیت های مغز خود استفاده نمی کنند، ما به شما پیشنهاد می کنیم برای موفقیت در مراحل زندگی و شغلیتان حتما روزانه زمانی را به این تمرینات اختصاص دهید، شما می توانید برای پروش ذهنتان روش های زیر را کامل دنبال کنید تا عملکرد مغزتان را افزایش دهید، تمرینات زیر را بر روی ذهنتان انجام دهید، و مغز خود را ورزش دهید و اجازه ندهید ذهنتان تنبل و سست شود.

  1-بازی هایی که برای پرورش ذهن مناسب می باشند را انجام دهید، این تنها راه تحریک و برانگیختن ذهن شما نیست، اما بسیاری از بازی هایی که در این شاخه هستند بسیار مفید هستند، برای مثال مشهورترین بازی های پرورش ذهن شامل  بازی سن مغز( brain age : در یک دقیقه روزانه ذهنتان را پرورش دهید)، که این بازی در دستگاه های نینتو دی اس قابل اجرا است،  و بازی چالش های ذهنی(Brain Challenge) نیز مخصوص دستگاه های آپل ای پد. و این تمرینات بر همه سطوح و مناطق مغزتان تاثیر می گذارد و می تواند به شما کمک کند تا بازدهی و عملکرد مغزتان افزایش یابد.

  2-هر روز چند مسئله ساده حل کنید

  موضوعات این مسائل محدودیت ندارد و می تواند شامل ریاضیات پایه، معما مثل جدول کلمات متقاطع، سودو کو باشد، مسائل یا بازی هایی که نیاز به تفکر دارد مثل شطرنج، و ....این مسائل ذهن شما را به کار می اندازند و نه تنها به آموزش ذهنیتان کمک می کنند، باعث پیشرفت استعداد شما در حل این مسائل می شوند(حتی ممکن است شما یک استاد شطرنج شوید)
   

  3-هر روز ورزش کنید

  نه تنها با این کار به مغزتان ورزش می دهید، قسمت های دیگر بدنتان را نیز تمرین و ورزش می دهید، ورزش فایده های ذهنی زیادی از قبیل مانند بهبود عملکرد  مغز، کاهش خطر ابتلا به زوال عقل و بسیاری از مزایای دیگر را دارد. شما هم چنین بعد از ورزش می توانید بهتر فکر کنید، پس چه بهتر که قبل از شروع تمرینات پروش ذهنی، ورزش بدنی نیزانجام دهید.
   

  4-یک وعده صبحانه عالی میل کنید

  یک صبحانه سالم، می تواند تاثیر به سزایی بر قدت ذهن شما داشته باشد، نمود این اتفاق را می توانید در بچه هایی که نوشابه های گازدار و  تنقلات شیرین در وعده صبحانه می خورند ببینید، که در آزمون هایی که باید از حافظه و حواسشان استفاده کنند، عملکرد ضعیفی دارند، خوردن صبحانه مناسب می تواند تضمین کند که شما انرژی کافی برای ورزش ذهن و بدنتان نیز داشته باشید

  5-زمان تماشای تلویزیون را کاهش دهید، وقتی که تلویزیون نگاه می کنید، مغزتان در حالت خنثی قرار می گیرد.،  ذهن افرادی که مدام تلویزیون تماشا می کنند در حالت منفعل و غیر فعال قرار دارد و گویا در یک محیط تاریک ذهنی حبس شده اند.
   

  6-بخندید

  مطالعات نشان داده است آدمها به طور معمول، پس از قرار گرفتن در موضوعات کمدی در حل کردن تمرینات و کشف خلاقیت و ایده بهتر عمل می کنند و احساس نیاز به فعالیت بیش تر، علاقه مندی و هیجان زیادی می کنند، البته به این نکته توجه داشته باشید که این کمدی موارد هجو و بی مضمون را شامل نمی شود و این مورد تاثیر معکوس بر سیستم ذهنی شما می گذرد
   

  7-یک چیز جدید یاد بگیرید، یادگیری چیزهای دیگر تمرینی برای یادگیری مهارتهای مهم ذهن شماست، مهارتهای یادگیری را می توانید جست و جو کنید، و شما می توانید چیزهای که در آینده برایتان مفید است را یادبگیرید و این باعث تحریک و برانگیخته شدن ذهنتان نیز  می شود

   

  8-چیزهایی که نمی خواهید انجامشان بدهید را در ذهنتان انباشته نکنید، اگر حل مسائل هوشی ریاضی کلافه و خسته تان می کند، آن را انجام ندهید، شما مجبور نیستید هر کاری را برای تحریک مغزتان انجام دهید، اگر انجام مسئله ای برایتان لذت  بخش نباشد، شما آن را یاد نمی گیرید و این بی فایده است، پس از تمارینی استفاده که کنید که برای خودتان نیز جذاب باشد

  9-ورزش و تحریک کردن ذهن کاری نیست که فقط برای یک بار انجام دهید، بلکه باید این تمرین ها را مانند یک ورزش روزانه انجام دهید و تاثیر این تکنیک ها فقط زمانی بروز می کند که آنها را روزانه انجام دهید


   

  10-همیشه سعی کنید که شب ها یک استراحت راحت داشته باشید و دمای اتاق ایده آل و مناسب باشد، و حتما یادتان باشد قبل از خوابیدن نوشیدنی گازدار استفاده نکنید و با آرامش به رختخواب بروید. با تلاطم و پریشانی سراغ تختخواب رفتن تاثیر منفی بر پردازش مغز شما می گذارد.
   

  11-کارهایی که سرگرم کننده هستند و ذهن شما را به چالش می کشند را انجام دهید مثل خواندن یک کتاب سخت و پیچیده، یادگیری یک زبان دیگر، یا حتی استفاده از آن دستتان که از آن در طول روز کم تر استفاده می کنید در کارهایی مثل خوردن، مسواک زدن، نوشتن یک داستان، یا در نواختن ساز، پس از آسانترین به سخت ترین شروع کنید، این کار در عین حال که سرگرم کننده است، باعث تقویت ارتباطات بین سلول های مغزی شما می شود البته سعی نکنید در تمرین استفاده از دست دیگر ، در انجام وظایف خطرناکی مانند رانندگی و .. آن را امتحان کنید
   

  12-خوردن رژیم غذایی غنی از مواد مغذی نیز می تواند  تاثیر به سزایی داشته باشد، مطالعات نشان می دهد که مواد مغذی غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها سبب افزایش تقویت حافظه نیز می شوند

  دوستانی که این مطلب را دیده اند از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

  • بهترین روش استفاده از راهنما به هنگام تندخوانی
   بهترین روش استفاده از راهنما به هنگام تندخوانی

   از آن جا که چشم شما طوری طراحی شده که یک راهنما را دنبال کند، از آن جا که احتمالاً شما هم مثل یک کودک در خواندن عادی کتاب از وسیله ی راهنما استفاده می کردید، و از آن جا که احتمالاً در جنبه های مختلف مطالعه در سراسر زندگی خود از یک ابزار راهنما استفاده کرده اید، یادگیری دوباره این مهارت برایتان کار بسیار ساده ای است. بهتر است از یک شیء باریک و بلند مثل یک قلم، چوب غذا خوری، یا میل بافتنی به عنوان ابزار راهنما در خواندن استفاده کنید. بدین ترتیب، مانعی برای دید شما روی صفحه وجود ندارد، زیرا به راحتی می توانید اطراف این شیء را ببینید. به همین دلیل، استفاده از دست یا انگشت برای این منظور ایده خوبی نیست، مگر آن که هیچ وسیله ی راهنمای دیگری در دسترس نباشد، زیرا ضخامت انگشت و حجم کف دست تان مانع بخش زیادی از دیدتان خواهد شد. به منظور استفاده ی موثرتر از ابزار راهنما، آن را زیر خطی که در حال خواندن هستید قرار دهید و همان طور که مشغول خواندن هستید، به نرمی آن را در امتداد خط حرکت دهید. در تلاش برای حرکت دادن تند و سریع آن نباشید، زیرا مغز شما در همان حال که وسیله ی راهنما را روی خط به آرامی حرکت می دهید، به چشم هایتان فرمان می دهد که کجا توقف کنند

  • راه های مقابله با حواس پرتی به هنگام مطالعه
   راه های مقابله با حواس پرتی به هنگام مطالعه

   راه های مقابله با حواس پرتی به هنگام مطالعه: اگر شما هم زمان مطالعه دائم دچار حواس پرتی می شوید و نمی توانید تمرکزتان را به هنگام مطالعه حفظ کنید، این روش ها را  یاد بگیرید و انجام دهید، البته ممکن است به خاطر پافشاری پدر و مادرتان بخواهید این کار را انجام دهید اما بهتر این است که به خودتان قول بدهید که با انگیزه عملکرد و بازدهیتان را در مطالعه افزایش دهید. برای جلوگیری از حواس پرتی به  هنگام مطالعه می توانید به دو روش۱- مطالعه بدون موسیقی و ۲- مطالعه با موسیقی عمل کنید: ۱ -مطالعه بدون موسیقی ۱-در منزل تان خلوت ترین مکان یا جایی که در آنجا احساس راحتی می کنید، را بیابید.
    
   ۲-به کسانی که در خانه، کنار شما زندگی می کنند بگویید که باید برای یک امتحان سنگین باید مطالعه کنید و از آنها بخواهید  سر و صدایشان را کاهش دهند.
    
   ۳-به اتاق مطالعه تان بروید و هر چیزی که ممکن است حواستان را پرت کند از خود دور کنید.  
   ۴-چند عدد شمع روشن کنید یا یک اسپری خوش عطر را در هوای اتاق پخش کنید، این کار به هنگام مطالعه احساس آرامش می دهد و به شما کمک می کند  تا درصد فراموشیتان کاهش پیدا کند.  
   ۵-وقتی که احساس آرامش کردید، هر چیزی که باید مطالعه کنید را مرتب و سازماندهی کنید، مطالب را را به ترتیب از قسمت سخت تر به آسانتر مرتب کنید،  مطالب سخت را ابتدا مطالعه کنید که اگر زمانی بین مطالعه خسته شدید، حداقل مطالب سخت را در زمان با کیفیت مطالعه کرده باشید.
     ۶-به هنگام مطالعه چیزهایی که باعث ناراحتی و آزار معده می شوند را نخورید.
    
   ۷-همه صداهایی که ممکن است باعث گیجی و گم کردن حواس شما شوند را قطع کنید.  
   ۸-ذهنتان را از چیزهای که فکر کردن درباره شان به هنگام مطالعه، برای شما فایده وسودی ندارند را پاک کنید، زیرا در غیر این صورت ذهن شما نمی تواند مواردی که نیاز به دانستن آنها دارید را، ذخیره کند و آنها را به زودی فراموش می کنید.  
   ۹-به دوستانتان بگویید که می خواهید مطالعه کنید و واقعا نیاز به مطالعه دارید، و اگر آنها در آن زمان به شما زنگ نزنند، پیغام ندهند و تمرکزتان را به هنگام مطالعه بر هم نزنند از آنها  قدردانی کنید.
    
   ۱۰-همه چیز را در حالت سکوت قرار دهید. موبایلتان، لپ تاتان و همه وسایل الکتریتان را روی سکوت و آنها را در کمد قرار دهید. با این روش نه پیغامی دریافت خواهید کرد و نه خودتان تمایلی به پاسخ دادن دارید.
    
   ۲-مطالعه به همراه موسیقی به هنگام مطالعه به همراه موسیقی از آهنگ های بی کلام باید استفاده کنید، این آهنگ ها نه تنها نباید متن داشته باشند، به ویژه نباید ایجاد هیجان کنند و توجه و حواستان را پرت کنند، وقتی  این آهنگ ها را برای تفریح و سرگرمی گوش نمی دهید، به تمرکز شما هم کمک می کند و پس زمینه صدا احساسات و حالت شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد و شما رو به همخوانی وادار نمی کند. ۱-استفاده از فایل های موسیقی سابلیمینال و قرار گرفتن در حالت آلفا:
     اگر می خواهید حداکثر تمرکز خود رابه هنگام مطالعه داشته باشید در حالت آلفا قرار بگیرید، به این صورت که در این حالت قدرت تمرکز و  دریافت اطلاعات مغز شما در بالاترین سطح قرار می گیرید. برای این کار باید از فایل سابلیمینال مطالعه استفاده کنید. برای تمرکز بیشتر به هنگام شنیدن فایل می توانید از هدفون استفاده کنید و میزان صدای موسیقی سابلیمینال باید در حالت متوسط یا کم باشد تا در عین قرار گرفتن در حالت آلفا مطالب را به درستی دریافت کنید. ۲-سعی کنید به موسیقی های مناسب مطالعه مانند تک نوازی ویولون، پیانو گوش دهید، ثابت شده است که موسیقی کلاسیک  سبب بیشتر شدن تمرکز به هنگام مطالعه می شود، در این مورد موسیقی های تک نوازی نیز به این خاطر که پیچیده نیستند و عموما فاقد درام هستند، کم تر سبب حواس پرتی می شوند. ۳-از هدفون استفاده کنید، گوش دادن به موسیقی به همراه هدفون می تواند مفید باشد، چرا که هدفون  جایگزین صداهای اضافی اطراف نیز می شود و به این ترتیب تمرکز آسانتر می شود.
    
   ۴-قبل از شروع مطالعه لیست آهنگ را انتخاب کنید، جمع آوری یک لیست از آهنگ ها که برای زمان ومطالعه مناسب است و شما در زمان مطالعه مجبور به انتخاب یک آهنگ جدید هر ۲ دقیقه یک بار نباشید، آهنگ ها خود به خود اجرا می شوند و به شما این اجازه را می دهد که بر مطالعه تان تمرکز کنید.
    

  • چگونه می توان در کمتر از نیم ساعت یک کتاب را بلعید؟
   چگونه می توان در کمتر از نیم ساعت یک کتاب را بلعید؟

   بسته آموزش تندخوانی و تقویت حافظه

  دوستانی که این مطلب را دیده اند از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

  • پکیج آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا
   پکیج آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا

   محصولات موسسه ایرانیان موفق درخشان، در زمینه ی آموزش تکنیک های تندخوانی و تقویت حافظه و اصول صحیح مطالعه، توسط تیم بزرگی از اساتید در زمینه روان شناسی هوش تولید می شوند و تاکنون پرفروش ترین محصولات تندخوانی و تقویت حافظه در ایران توسط این مجموعه تولید شده است، همانطور که می دانید امروزه یکی از عوامل موفقیت افراد در جوامع  در زمینه های مطالعه، کنکور، شغل، زندگی، موفقیت و ... یادگیری این تکنیک ها می باشد، از عوامل موفقیت این مجموعه ارائه جدیدترین و کاربردی ترین روش های جهانی می باشد و همین ویژگی منحصر به فرد سبب برتری و غیر قابل قیاس بودن این مجموعه از سایر مجموعه های دیگر است، DOKMEKHARID معرفی پکیج آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا: جدیدترین محصول منحصر به فرد و بدون رقیب این موسسه، پکیج آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا می باشد که این پکیج نیز طی یک دوره بلند مدت توسط تیم متخصص ایرانیان موفق درخشان و تلاش و تحقیق مستمر در ارائه جدیدترین و کاربردی ترین تکنیک های تندخوانی و تقویت حافظه برای ارائه به شما عزیزان تولید شده است.در این بسته، آموزش دوره جامع تندخوانی و تقویت حافظه که در قالب چهار دسته اصول مطالعه، تقویت حافظه، تمرکز و تندخوانی به شما آموزش داده شده است، محتوی  ۱۰جلسه تصویری می باشد و هر جلسه نیز شامل تمرینات نرم افزاری و عملی تندخوانی، تقویت حافظه، افزایش هوش و تمرکز می باشد. پروانه انتشار بسته آموزشی تندخوانی و تقویت حافظه ویرا: پس از گذراندن دوره آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا: با گذراندن این دوره کامل شما قادر خواهید بود سرعت مطالعه خود رابه همراه درک مطلب حداقل ۱۰۰%افزایش دهید، چه افرادی اصول صحیح مطالعه را رعایت نمی کنند و نیاز به یادگیری مهارت های مطالعه دارند: از آنجایی که در سیستم های آموزشی کشوراز ابتدا روش ها و تکنیک های اصولی مطالعه به دانش آموزان و دانشجویان آموزش داده نمی شود، حدود ۹۰ درصد از افراد به این روش های نادرست عادت کرده اند و همین روش های نادرست مشکلات بسیاری را برای ما رقم می زند و این اتفاق سبب شده است در بسیاری از مقاطع زندگی از موفقیت عقب مانده ایم و زمان های بسیاری را از دست داده ایم، DOKMEKHARID موفقیت ها و مهارت هایی که بعد از گذراندن دوره به دست خواهید آورد: >>کسب رتبه برتر در کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
   >>موفقیت در آزمون ورودی و مصاحبه ها
   >>موفقیت در شغل و کسب مهارت های جدید
   >>پروش ذهن خلاق و ایده پرداز
   >>استفاده مفید و بهینه از زمان
   >>پیشرفت تحصیلی و افزایش نمرات در تمامی مقاطع تحصیلی
   >>فعال شدن ذهن و بالا رفتن سطح فکری
   >>گسترش دامنه واژگان و لغات
   >>افزایش سطح دانش و اسواد و اطلاعات
   >>به کار انداختن ذهن و کاهش استرس و اضطراب
   >>مدیریت ذهن در مکان ها و زمان های استرس زا
   >>داشتن انگیزه و هدفمند شدن
   >>افزایش چشمگیر تندخوانی و سرعت مطالعه
   >>افزایش فعالیت های نیمکره های چپ و راس مغز
   >>گسترش و افزایش حوزه دید
   >>تقویت عضلات چشم و جلوگیری از تنبلی چشم
   >>کاهش چشمگیر حواس پرتی و مذیریت ذهن در برابر عوامل حواس پرتی
   >>افزایش تمرکز
   >>تقویت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت
   >>افزایش حضور ذهن و جلوگیری از فراموشی
   >>پروش ذهن
   >>افزایش توانایی حل خلاقانه مسائل
   >>حداکثر سازی ظرفیت یادگیری
   >>افزایش هوش نحوه سازماندهی فصول بسته آموزشی ویرا: این بسته آموزشی در قالب ۱۰ جلسه، به صورت صوتی و تصویری طراحی شده است، جلسه اول شامل مقدمه و هدف گذاری می باشد و جلسه دوم تا نهم  شامل ۴ بخش اصول مطالعه، تکنیک های تقویت حافظه، روش های تمرکز و فنون تندخوانی می باشد، در هر جلسه با مباحث جدید از هر بخش آشنا می شوید و این مباحث مانند زنجیر به هم پیوسته و در ارتباطند و در جلسه پایانی تمام اصول و تکنیک ها و فنونی که در این دوره آموزش دیدید را در قالب یک الگو سازماندهی می کنید و پس از آن به عنوان یک مطالعه کننده حرفه ای، هدفمند و تندخوان مطالعه می کنید تمرینات نرم افزاری تندخوانی: در این بخش تمرینات نرم افزاری ویژه یادگیری و افزایش مهارت تندخوانی طراحی شده است و تمرینات هر جلسه را طبق دستورالعملی که در فیلم آموزشی مشاهده می نمایید باید انجام دهید تمرینات نرم افزاری افزایش هوش و حافظه: این تمرینات به منظور افزایش هوش و حافظه طراحی شده اند و تمرینات هر جلسه را طبق دستور العملی که در فیلم آموزشی ماهده می نمایید انجام دهید و رکورد های خود را در جدول ثبت کنید نحوه استفاده از بسته آموزشی ویرا: برای این که بتوانید در هر جلسه تمرینات را نیز با فراغ بال انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید توصیه می شود هر جلسه را با فاصله زمانی ۳ روز مورد یادگیری قرار دهید، در هر جلسه میزان انجام تمرینات و مدت زمان کاملا توضیح داده شده و توصیه می شود تا تمرینات یک بخش را کامل انجام نداده اید سراغ بخش بعد نروید و حتی از ساده ترین تمرینات هم عبور نکنید چرا که تمام تمرینات طبق اصول علمی و هدفمند طراحی گردیده اند. محتوای لوح اول: ۱-اهداف ۲-آرمان و مقصد ۳-مهارت های مطالعه ۴-آفات مطالعه ۵-نقاط ضعف و قوت در عادات مطالعه ۶-اولویت های تقویت مهارت مطالعه ۷-عادت های مطالعه ۸-آزمون درک مطلب محتوای لوح دوم: ۱-محیط ایده آل برای مطالعه ۲-خط کشیدن و یادداشت برداری ۳-پرورش قدرت تمرکز ۴-تکنیک آدم برفی ۵-عوامل درونی و بیرونی حواس پرتی ۶-کندخوانی ۷-روش صحیح خط بردن زیر خطوط ۸-آزمون ارزیابی سرعت مطالعه ۹-روش های احتساب سرعت مطالعه سری اول تمرینات عملی محتوای لوح سوم: ۱-مدیریت زمان ۲-بهترین زمان مطالعه ۳-عملکرد حافظه در ذخیره سازی و باز نمایی اطلاعات ۴-نظام یادیار ۵-حافظه حسی ۶-حافظه کوتاه مدت ۷-حافظه بلند مدت ۸-تمرکز با اعداد ریاضی ۹-تکنیک  نسبیتی ۱۰-جدول میزان پیشرفت ۱۱-تست سرعت ۱۲-سری دوم تمرینات عملی محتوای لوح چهارم: ۱-سبک های یادگیری ۲-خصیصه یادگیری فردی ۳-استخراج کلمات کلیدی ۴-طرح شبکه ای شامل مدل های شعاعی، سازمانی، مجموعه ای و .... ۵-رسم طرح شبکه ای ۶-هوش های هفتگانه ۷-دست خوانی به شیوه نسبیتی ۸-تست سرعت ۹-سری سوم تمرینات عملی محتوای لوح پنجم: ۱-نیمکره های چپ و راست مغز ۲-تست نیمکره راست و چپ ۳-فکر افزار نقشه ذهنی ۴-آموزش ترسیم نقشه ذهنی و سازماندهی مطالب ۵-بازی تخیل و تداعی ۶-تمرکز با شعله شمع ۷-عادات غلط در مطالعه ۸-بلند خوانی ۹-صامت خوانی و درون خوانی ۱۰-تست سرعت ۱۱-سری چهارم تمرینات عملی محتوای لوح ششم: ۱-مطالعه گزینشی ۲-تغییر دقت و سرعت نسبت به نوع و محتوا ۳-روش های کلی تقویت حافظه ۴-آموزش و تسلط کامل بر شیوه مطالعه اجمالی ۵-آموزش  انواع روش های تمرکز ۶-نظام تداعی ۷-استفاده صحیح از ظرفیت های مغزی و جلوگیری از حواسپرتی ۸-افزایش تمرکز با تمرین شمارش تنفسی ۹-کلمه خوانی  ۱۰-عبارت خوانی ۱۱-تست سرعت ۱۲-سری پنجم تمرینات عملی   محتوای لوح هفتم: ۱-برنامه ریزی ۲-طرح ریزی برنامه متناسب با نیاز ۳-جدول برنامه ریزی ۴-نظام یاد یار ۵-تکنیک های نظام یادیار ۶-اصول صحیح ریلکسیشن و تن آرامی ۷-تن آرامی و افزایش قدرت تمرکز ۸-روش مغز خوانی ۹-تست سرعت ۱۰-سری ششم تمرینات عملی  محتوای لوح هشتم: ۱-استرس ۲-غلبه  بر استرس و هیجانات منفی ۳-ارتقاء بازدهی چندین برابر در زمان امتحانات ۴-آموزش توانمندسازی قابلیت های ناخودآگاه ۵-فرآـیند فراموشی ۶-دقت حواس پنج گانه و افزایش تمرکز ۷-تمرکز بر روی حواس پنجگانه و ادراک ۸-۹کاربرد پیشرفته ابزار راهنمای دیداری(چشم و مغز) ۹-تست سرعت ۱۰-سری هفتم تمرینات عملی  محتوای لوح نهم: ۱-مدیریت استرس امتحان و از آمادگی و تسلط کامل بر امتحانات ۲-آزمون اضطراب امتحان ۳-آموزش و آشنایی با نشانه های اضطراب و مقابله ۴-عوامل موثر موفقیت در امتحانات ۵-منحنی فراموشی ابینگهاووس ۶-سیستم مرور لایتنر ۷-آموزش غلبه بر فراموشی اطلاعات با استفاده از سیستم مرور لایتنر ۸-افکار مزاحم و موانع ۹-تخلیه ذهن از افکار مزاحم به طور کامل ۱۰-مطالعه به روش حافظه تصویری ۱۱-تست سرعت ۱۲-سری هشتم تمرینات عملی  محتوای لوح دهم: ۱-آموزش و آشنایی با الگوی PQRST سیستم بهره وری و بازدهی بسیار بالا ۲-تست سرعت ۳-چهار  اصل مهم در مهارت های مطالعه ۴-آموزش مطالعه هدفمند، پویا و حرفه ای ۵-سری نهم تمرینات عملی
   تمرینات نرم افزاری ویژه افزایش تندخوانی: در این بخش تمرینات نرم افزاری ویژه یادگیری و افزایش مهارت تندخوانی، تقویت عضلات و ماهیچه های چشم و گسترش حوزه دید طراحی شده است، در این بخش ابتدا از شما تست مرحله ابتدایی گرفته می شود و شما میزان سرعت تندخوانیتان را یاد داشت می کنید، سپس مرحله به مرحله تمرینات را انجام می دهید و در پایان این مرحله تست پایانی سرعت مطالعه تان از شما گرفته می شود و سرعت مطالعه تان را یادداشت می کنید، دقت داشته باشید که تمرینات هر جلسه را طبق دستورالعملی که در فیلم آموزشی مشاهده می نمایید باید انجام دهید:

     تمرینات نرم افزاری ویژه افزایش هوش چشمی، تقویت حافظه و تمرکز: این تمرینات به منظور افزایش هوش چشمی، افزایش حوزه دید و تقویت حافظه طراحی شده اند و تمرینات هر جلسه را طبق دستور العملی که در فیلم آموزشی ماهده می نمایید انجام دهید و رکورد های خود را در جدول ثبت کنید مسیر یابی چشمی:این تمرین عضلات چشم، حوزه دید، تمرکز حواسِ شما را تقویت می‌کند و در انتهای مسیر هم از کاربر تست گرفته و نمودار پیشرفت نشان داده می‌شود.

   بازی پیدا کردن حروف گم شده:این بازی باعث افزایش حوزه دید و تمرکز می‌گردد و به طرز فوق‌العاده‌ای روی نیمکره سمت راست تأثیر مطلوب می‌گذارد و حافظه بلند مدت شما را تقویت می‌کند.
   محاسبات معمولی اعداد:این تمرین ساده و جذاب برای تقویت نیمکره سمت چپ مغز طراحی گردیده است که باعث قدرتمند شدن حافظه کوتاه مدت می‌شود و هر چه بیشتر این بازی را انجام دهید امتیاز شما به ۱۰۰ نزدیک‌تر می‌شود. البته اگر امتیاز ۱۰۰ را آوردید شما یک نابغه هستید.
   محاسبات درختی:این تمرین نیز در واقع تمرکز حواس شما را نشانه رفته و به طور فوق‌العاده حواس شما را متمرکز می‌کند. از این بازی لذت ببرید و با بقیه دوستان و اعضای خانواده رقابت کنید.

   بازی اعداد: نشان دهنده حوزه دید شماست که هر چقدر حوزه دید شما بالاتر باشد شما در آن بازی بهتر عمل کرده. این بازی حوزه دید شما را گسترش می‌دهد که چشمان شما بتواند حجم بالایی از کلمات را ببیند و بخواند   بازی تفاوت زمانی سرعت ها: در این تمرین که به منظور تقویت حافظه طراحی شده است، باید اختلاف زمانی ساعت ها را یادداشت نمایید 


   ضمائم بسته آموزشی ویرا: جزوه ۲۲۲ صفحه ای آموزش و تمرینات تندخوانی و تقویت حافظه آزمون درک مطلب پرسشنامه عادت های مطالعه پرسشنامه ارزیابی سرعت پرسشنامه نیمکره های مغز پرسشنامه استرس و اضطراب امتحان   لیست نمایندگان فروش: سایت:www.tondkhan.com شماره تماس:۰۲۱۲۲۳۷۳۷۹۴-۰۲۱۲۲۳۷۳۷۹۵ سایت:www.hamisheonline.com شماره تماس:۰۹۱۱۱۵۲۶۵۹۶  

  نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

  captcha Refresh
  captcha Refresh

  به اشتراک بگذارید