برای دانلود رایگان ویدیوی « اصول صحیح مطالعه» کلیک کنید.

 • ورود اعضاء
 • عضویت
 • تلفن تماس: 02122373794 - 02122373795

  چگونه سرعت مطالعه تان را تا 300% افزایش دهید؟

  چگونه سرعت مطالعه تان را تا 300% افزایش دهید؟

  در این ویدئو به شما آموزش داده می شود که چگونه با یادگیری چند تکنیک ساده سرعت مطالعه تان را تا 300% افزایش دهید.

  دوستانی که این مطلب را دیده اند از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

  • راه های مقابله با حواس پرتی به هنگام مطالعه
   راه های مقابله با حواس پرتی به هنگام مطالعه

   راه های مقابله با حواس پرتی به هنگام مطالعه: اگر شما هم زمان مطالعه دائم دچار حواس پرتی می شوید و نمی توانید تمرکزتان را به هنگام مطالعه حفظ کنید، این روش ها را  یاد بگیرید و انجام دهید، البته ممکن است به خاطر پافشاری پدر و مادرتان بخواهید این کار را انجام دهید اما بهتر این است که به خودتان قول بدهید که با انگیزه عملکرد و بازدهیتان را در مطالعه افزایش دهید. برای جلوگیری از حواس پرتی به  هنگام مطالعه می توانید به دو روش۱- مطالعه بدون موسیقی و ۲- مطالعه با موسیقی عمل کنید: ۱ -مطالعه بدون موسیقی ۱-در منزل تان خلوت ترین مکان یا جایی که در آنجا احساس راحتی می کنید، را بیابید.
    
   ۲-به کسانی که در خانه، کنار شما زندگی می کنند بگویید که باید برای یک امتحان سنگین باید مطالعه کنید و از آنها بخواهید  سر و صدایشان را کاهش دهند.
    
   ۳-به اتاق مطالعه تان بروید و هر چیزی که ممکن است حواستان را پرت کند از خود دور کنید.  
   ۴-چند عدد شمع روشن کنید یا یک اسپری خوش عطر را در هوای اتاق پخش کنید، این کار به هنگام مطالعه احساس آرامش می دهد و به شما کمک می کند  تا درصد فراموشیتان کاهش پیدا کند.  
   ۵-وقتی که احساس آرامش کردید، هر چیزی که باید مطالعه کنید را مرتب و سازماندهی کنید، مطالب را را به ترتیب از قسمت سخت تر به آسانتر مرتب کنید،  مطالب سخت را ابتدا مطالعه کنید که اگر زمانی بین مطالعه خسته شدید، حداقل مطالب سخت را در زمان با کیفیت مطالعه کرده باشید.
     ۶-به هنگام مطالعه چیزهایی که باعث ناراحتی و آزار معده می شوند را نخورید.
    
   ۷-همه صداهایی که ممکن است باعث گیجی و گم کردن حواس شما شوند را قطع کنید.  
   ۸-ذهنتان را از چیزهای که فکر کردن درباره شان به هنگام مطالعه، برای شما فایده وسودی ندارند را پاک کنید، زیرا در غیر این صورت ذهن شما نمی تواند مواردی که نیاز به دانستن آنها دارید را، ذخیره کند و آنها را به زودی فراموش می کنید.  
   ۹-به دوستانتان بگویید که می خواهید مطالعه کنید و واقعا نیاز به مطالعه دارید، و اگر آنها در آن زمان به شما زنگ نزنند، پیغام ندهند و تمرکزتان را به هنگام مطالعه بر هم نزنند از آنها  قدردانی کنید.
    
   ۱۰-همه چیز را در حالت سکوت قرار دهید. موبایلتان، لپ تاتان و همه وسایل الکتریتان را روی سکوت و آنها را در کمد قرار دهید. با این روش نه پیغامی دریافت خواهید کرد و نه خودتان تمایلی به پاسخ دادن دارید.
    
   ۲-مطالعه به همراه موسیقی به هنگام مطالعه به همراه موسیقی از آهنگ های بی کلام باید استفاده کنید، این آهنگ ها نه تنها نباید متن داشته باشند، به ویژه نباید ایجاد هیجان کنند و توجه و حواستان را پرت کنند، وقتی  این آهنگ ها را برای تفریح و سرگرمی گوش نمی دهید، به تمرکز شما هم کمک می کند و پس زمینه صدا احساسات و حالت شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد و شما رو به همخوانی وادار نمی کند. ۱-استفاده از فایل های موسیقی سابلیمینال و قرار گرفتن در حالت آلفا:
     اگر می خواهید حداکثر تمرکز خود رابه هنگام مطالعه داشته باشید در حالت آلفا قرار بگیرید، به این صورت که در این حالت قدرت تمرکز و  دریافت اطلاعات مغز شما در بالاترین سطح قرار می گیرید. برای این کار باید از فایل سابلیمینال مطالعه استفاده کنید. برای تمرکز بیشتر به هنگام شنیدن فایل می توانید از هدفون استفاده کنید و میزان صدای موسیقی سابلیمینال باید در حالت متوسط یا کم باشد تا در عین قرار گرفتن در حالت آلفا مطالب را به درستی دریافت کنید. ۲-سعی کنید به موسیقی های مناسب مطالعه مانند تک نوازی ویولون، پیانو گوش دهید، ثابت شده است که موسیقی کلاسیک  سبب بیشتر شدن تمرکز به هنگام مطالعه می شود، در این مورد موسیقی های تک نوازی نیز به این خاطر که پیچیده نیستند و عموما فاقد درام هستند، کم تر سبب حواس پرتی می شوند. ۳-از هدفون استفاده کنید، گوش دادن به موسیقی به همراه هدفون می تواند مفید باشد، چرا که هدفون  جایگزین صداهای اضافی اطراف نیز می شود و به این ترتیب تمرکز آسانتر می شود.
    
   ۴-قبل از شروع مطالعه لیست آهنگ را انتخاب کنید، جمع آوری یک لیست از آهنگ ها که برای زمان ومطالعه مناسب است و شما در زمان مطالعه مجبور به انتخاب یک آهنگ جدید هر ۲ دقیقه یک بار نباشید، آهنگ ها خود به خود اجرا می شوند و به شما این اجازه را می دهد که بر مطالعه تان تمرکز کنید.
    

  • چگونه می توان در کمتر از نیم ساعت یک کتاب را بلعید؟
   چگونه می توان در کمتر از نیم ساعت یک کتاب را بلعید؟

   بسته آموزش تندخوانی و تقویت حافظه

  • اصول صحیح نشستن به هنگام مطالعه
   اصول صحیح نشستن به هنگام مطالعه

   ارتفاع صندلی و میز تحریر: ارتفاع صندلی و میز تحریر شما نیز مطلب حائز اهمیتی است. ارتفاع صندلی باید در حدی باشد که ران هایتان در حالت موازی با کف اتاق یا کمی بالاتر از وضعیت موازی با آن قرار گیرد. این وضعیت نشستن، کاهش فشار بر استخوان های نشیمن گاه شما را تضمین می کند. گاهی اوقات قرار دادن یک چهارپایه کوچک زیر کف پاها می تواند کمک کند که آن ها را تا سطح مطلوب تری بالا بیاورید. میز تحریرهایی با ارتفاع ۸۱ – ۷۳ سانتی متر خریداری کنید. به طور متوسط، سطح میز تحریر شما باید ۲۰ سانتی متر بالاتر از نشیمن گاه صندلی تان باشد. ارتفاع صندلی و میز تحریر، فاصله چشم ها از موضوع مورد مطالعه، راحتی بدنو حالت نشستن شما، به یکدیگر وابسته اند حالت نشستن: مطلوب است که کف پاها روی زمین قرار گیرد و کمرتان در حالت صاف و قائم ( با کمی انحنا در پشت برای تثبیت این وضعیت) باشد. اگر سعی کنید خیلی سیخ روی صندلی بنشینید یا همه ی انحنای پشت خود را صاف کنید، در آخر احساس خستگی خواهید کرد. اگر روی صندلی یا چهارپایه نشسته اید و به جای نوشتن مشغول خواندن هستید، ممکن است با نگه داشتن کتاب در دستان خود احساس راحتی بیشتری کنید. اما اگر ترجیح می دهید کمی به جلو و روی میز خم شوید، کتاب خود را به چیزی تکیه دهید تا حالت قرار گرفتن آن روی میز، کمی زاویه دار ( و نه کاملاً تخت ) باشد. علاوه بر این ها، مطمئن شوید که هنگام مطالعه روی یک سطح سفت نشسته اید. نشستن روی چیزهای خیلی نرم یا خیلی راحت، مثل کوسن، در نهایت شما را به خواب می فرستد

  دوستانی که این مطلب را دیده اند از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

  • پکیج آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا
   پکیج آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا

   محصولات موسسه ایرانیان موفق درخشان، در زمینه ی آموزش تکنیک های تندخوانی و تقویت حافظه و اصول صحیح مطالعه، توسط تیم بزرگی از اساتید در زمینه روان شناسی هوش تولید می شوند و تاکنون پرفروش ترین محصولات تندخوانی و تقویت حافظه در ایران توسط این مجموعه تولید شده است، همانطور که می دانید امروزه یکی از عوامل موفقیت افراد در جوامع  در زمینه های مطالعه، کنکور، شغل، زندگی، موفقیت و ... یادگیری این تکنیک ها می باشد، از عوامل موفقیت این مجموعه ارائه جدیدترین و کاربردی ترین روش های جهانی می باشد و همین ویژگی منحصر به فرد سبب برتری و غیر قابل قیاس بودن این مجموعه از سایر مجموعه های دیگر است، DOKMEKHARID معرفی پکیج آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا: جدیدترین محصول منحصر به فرد و بدون رقیب این موسسه، پکیج آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا می باشد که این پکیج نیز طی یک دوره بلند مدت توسط تیم متخصص ایرانیان موفق درخشان و تلاش و تحقیق مستمر در ارائه جدیدترین و کاربردی ترین تکنیک های تندخوانی و تقویت حافظه برای ارائه به شما عزیزان تولید شده است.در این بسته، آموزش دوره جامع تندخوانی و تقویت حافظه که در قالب چهار دسته اصول مطالعه، تقویت حافظه، تمرکز و تندخوانی به شما آموزش داده شده است، محتوی  ۱۰جلسه تصویری می باشد و هر جلسه نیز شامل تمرینات نرم افزاری و عملی تندخوانی، تقویت حافظه، افزایش هوش و تمرکز می باشد. پروانه انتشار بسته آموزشی تندخوانی و تقویت حافظه ویرا: پس از گذراندن دوره آموزش تندخوانی و تقویت حافظه ویرا: با گذراندن این دوره کامل شما قادر خواهید بود سرعت مطالعه خود رابه همراه درک مطلب حداقل ۱۰۰%افزایش دهید، چه افرادی اصول صحیح مطالعه را رعایت نمی کنند و نیاز به یادگیری مهارت های مطالعه دارند: از آنجایی که در سیستم های آموزشی کشوراز ابتدا روش ها و تکنیک های اصولی مطالعه به دانش آموزان و دانشجویان آموزش داده نمی شود، حدود ۹۰ درصد از افراد به این روش های نادرست عادت کرده اند و همین روش های نادرست مشکلات بسیاری را برای ما رقم می زند و این اتفاق سبب شده است در بسیاری از مقاطع زندگی از موفقیت عقب مانده ایم و زمان های بسیاری را از دست داده ایم، DOKMEKHARID موفقیت ها و مهارت هایی که بعد از گذراندن دوره به دست خواهید آورد: >>کسب رتبه برتر در کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
   >>موفقیت در آزمون ورودی و مصاحبه ها
   >>موفقیت در شغل و کسب مهارت های جدید
   >>پروش ذهن خلاق و ایده پرداز
   >>استفاده مفید و بهینه از زمان
   >>پیشرفت تحصیلی و افزایش نمرات در تمامی مقاطع تحصیلی
   >>فعال شدن ذهن و بالا رفتن سطح فکری
   >>گسترش دامنه واژگان و لغات
   >>افزایش سطح دانش و اسواد و اطلاعات
   >>به کار انداختن ذهن و کاهش استرس و اضطراب
   >>مدیریت ذهن در مکان ها و زمان های استرس زا
   >>داشتن انگیزه و هدفمند شدن
   >>افزایش چشمگیر تندخوانی و سرعت مطالعه
   >>افزایش فعالیت های نیمکره های چپ و راس مغز
   >>گسترش و افزایش حوزه دید
   >>تقویت عضلات چشم و جلوگیری از تنبلی چشم
   >>کاهش چشمگیر حواس پرتی و مذیریت ذهن در برابر عوامل حواس پرتی
   >>افزایش تمرکز
   >>تقویت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت
   >>افزایش حضور ذهن و جلوگیری از فراموشی
   >>پروش ذهن
   >>افزایش توانایی حل خلاقانه مسائل
   >>حداکثر سازی ظرفیت یادگیری
   >>افزایش هوش نحوه سازماندهی فصول بسته آموزشی ویرا: این بسته آموزشی در قالب ۱۰ جلسه، به صورت صوتی و تصویری طراحی شده است، جلسه اول شامل مقدمه و هدف گذاری می باشد و جلسه دوم تا نهم  شامل ۴ بخش اصول مطالعه، تکنیک های تقویت حافظه، روش های تمرکز و فنون تندخوانی می باشد، در هر جلسه با مباحث جدید از هر بخش آشنا می شوید و این مباحث مانند زنجیر به هم پیوسته و در ارتباطند و در جلسه پایانی تمام اصول و تکنیک ها و فنونی که در این دوره آموزش دیدید را در قالب یک الگو سازماندهی می کنید و پس از آن به عنوان یک مطالعه کننده حرفه ای، هدفمند و تندخوان مطالعه می کنید تمرینات نرم افزاری تندخوانی: در این بخش تمرینات نرم افزاری ویژه یادگیری و افزایش مهارت تندخوانی طراحی شده است و تمرینات هر جلسه را طبق دستورالعملی که در فیلم آموزشی مشاهده می نمایید باید انجام دهید تمرینات نرم افزاری افزایش هوش و حافظه: این تمرینات به منظور افزایش هوش و حافظه طراحی شده اند و تمرینات هر جلسه را طبق دستور العملی که در فیلم آموزشی ماهده می نمایید انجام دهید و رکورد های خود را در جدول ثبت کنید نحوه استفاده از بسته آموزشی ویرا: برای این که بتوانید در هر جلسه تمرینات را نیز با فراغ بال انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید توصیه می شود هر جلسه را با فاصله زمانی ۳ روز مورد یادگیری قرار دهید، در هر جلسه میزان انجام تمرینات و مدت زمان کاملا توضیح داده شده و توصیه می شود تا تمرینات یک بخش را کامل انجام نداده اید سراغ بخش بعد نروید و حتی از ساده ترین تمرینات هم عبور نکنید چرا که تمام تمرینات طبق اصول علمی و هدفمند طراحی گردیده اند. محتوای لوح اول: ۱-اهداف ۲-آرمان و مقصد ۳-مهارت های مطالعه ۴-آفات مطالعه ۵-نقاط ضعف و قوت در عادات مطالعه ۶-اولویت های تقویت مهارت مطالعه ۷-عادت های مطالعه ۸-آزمون درک مطلب محتوای لوح دوم: ۱-محیط ایده آل برای مطالعه ۲-خط کشیدن و یادداشت برداری ۳-پرورش قدرت تمرکز ۴-تکنیک آدم برفی ۵-عوامل درونی و بیرونی حواس پرتی ۶-کندخوانی ۷-روش صحیح خط بردن زیر خطوط ۸-آزمون ارزیابی سرعت مطالعه ۹-روش های احتساب سرعت مطالعه سری اول تمرینات عملی محتوای لوح سوم: ۱-مدیریت زمان ۲-بهترین زمان مطالعه ۳-عملکرد حافظه در ذخیره سازی و باز نمایی اطلاعات ۴-نظام یادیار ۵-حافظه حسی ۶-حافظه کوتاه مدت ۷-حافظه بلند مدت ۸-تمرکز با اعداد ریاضی ۹-تکنیک  نسبیتی ۱۰-جدول میزان پیشرفت ۱۱-تست سرعت ۱۲-سری دوم تمرینات عملی محتوای لوح چهارم: ۱-سبک های یادگیری ۲-خصیصه یادگیری فردی ۳-استخراج کلمات کلیدی ۴-طرح شبکه ای شامل مدل های شعاعی، سازمانی، مجموعه ای و .... ۵-رسم طرح شبکه ای ۶-هوش های هفتگانه ۷-دست خوانی به شیوه نسبیتی ۸-تست سرعت ۹-سری سوم تمرینات عملی محتوای لوح پنجم: ۱-نیمکره های چپ و راست مغز ۲-تست نیمکره راست و چپ ۳-فکر افزار نقشه ذهنی ۴-آموزش ترسیم نقشه ذهنی و سازماندهی مطالب ۵-بازی تخیل و تداعی ۶-تمرکز با شعله شمع ۷-عادات غلط در مطالعه ۸-بلند خوانی ۹-صامت خوانی و درون خوانی ۱۰-تست سرعت ۱۱-سری چهارم تمرینات عملی محتوای لوح ششم: ۱-مطالعه گزینشی ۲-تغییر دقت و سرعت نسبت به نوع و محتوا ۳-روش های کلی تقویت حافظه ۴-آموزش و تسلط کامل بر شیوه مطالعه اجمالی ۵-آموزش  انواع روش های تمرکز ۶-نظام تداعی ۷-استفاده صحیح از ظرفیت های مغزی و جلوگیری از حواسپرتی ۸-افزایش تمرکز با تمرین شمارش تنفسی ۹-کلمه خوانی  ۱۰-عبارت خوانی ۱۱-تست سرعت ۱۲-سری پنجم تمرینات عملی   محتوای لوح هفتم: ۱-برنامه ریزی ۲-طرح ریزی برنامه متناسب با نیاز ۳-جدول برنامه ریزی ۴-نظام یاد یار ۵-تکنیک های نظام یادیار ۶-اصول صحیح ریلکسیشن و تن آرامی ۷-تن آرامی و افزایش قدرت تمرکز ۸-روش مغز خوانی ۹-تست سرعت ۱۰-سری ششم تمرینات عملی  محتوای لوح هشتم: ۱-استرس ۲-غلبه  بر استرس و هیجانات منفی ۳-ارتقاء بازدهی چندین برابر در زمان امتحانات ۴-آموزش توانمندسازی قابلیت های ناخودآگاه ۵-فرآـیند فراموشی ۶-دقت حواس پنج گانه و افزایش تمرکز ۷-تمرکز بر روی حواس پنجگانه و ادراک ۸-۹کاربرد پیشرفته ابزار راهنمای دیداری(چشم و مغز) ۹-تست سرعت ۱۰-سری هفتم تمرینات عملی  محتوای لوح نهم: ۱-مدیریت استرس امتحان و از آمادگی و تسلط کامل بر امتحانات ۲-آزمون اضطراب امتحان ۳-آموزش و آشنایی با نشانه های اضطراب و مقابله ۴-عوامل موثر موفقیت در امتحانات ۵-منحنی فراموشی ابینگهاووس ۶-سیستم مرور لایتنر ۷-آموزش غلبه بر فراموشی اطلاعات با استفاده از سیستم مرور لایتنر ۸-افکار مزاحم و موانع ۹-تخلیه ذهن از افکار مزاحم به طور کامل ۱۰-مطالعه به روش حافظه تصویری ۱۱-تست سرعت ۱۲-سری هشتم تمرینات عملی  محتوای لوح دهم: ۱-آموزش و آشنایی با الگوی PQRST سیستم بهره وری و بازدهی بسیار بالا ۲-تست سرعت ۳-چهار  اصل مهم در مهارت های مطالعه ۴-آموزش مطالعه هدفمند، پویا و حرفه ای ۵-سری نهم تمرینات عملی
   تمرینات نرم افزاری ویژه افزایش تندخوانی: در این بخش تمرینات نرم افزاری ویژه یادگیری و افزایش مهارت تندخوانی، تقویت عضلات و ماهیچه های چشم و گسترش حوزه دید طراحی شده است، در این بخش ابتدا از شما تست مرحله ابتدایی گرفته می شود و شما میزان سرعت تندخوانیتان را یاد داشت می کنید، سپس مرحله به مرحله تمرینات را انجام می دهید و در پایان این مرحله تست پایانی سرعت مطالعه تان از شما گرفته می شود و سرعت مطالعه تان را یادداشت می کنید، دقت داشته باشید که تمرینات هر جلسه را طبق دستورالعملی که در فیلم آموزشی مشاهده می نمایید باید انجام دهید:

     تمرینات نرم افزاری ویژه افزایش هوش چشمی، تقویت حافظه و تمرکز: این تمرینات به منظور افزایش هوش چشمی، افزایش حوزه دید و تقویت حافظه طراحی شده اند و تمرینات هر جلسه را طبق دستور العملی که در فیلم آموزشی ماهده می نمایید انجام دهید و رکورد های خود را در جدول ثبت کنید مسیر یابی چشمی:این تمرین عضلات چشم، حوزه دید، تمرکز حواسِ شما را تقویت می‌کند و در انتهای مسیر هم از کاربر تست گرفته و نمودار پیشرفت نشان داده می‌شود.

   بازی پیدا کردن حروف گم شده:این بازی باعث افزایش حوزه دید و تمرکز می‌گردد و به طرز فوق‌العاده‌ای روی نیمکره سمت راست تأثیر مطلوب می‌گذارد و حافظه بلند مدت شما را تقویت می‌کند.
   محاسبات معمولی اعداد:این تمرین ساده و جذاب برای تقویت نیمکره سمت چپ مغز طراحی گردیده است که باعث قدرتمند شدن حافظه کوتاه مدت می‌شود و هر چه بیشتر این بازی را انجام دهید امتیاز شما به ۱۰۰ نزدیک‌تر می‌شود. البته اگر امتیاز ۱۰۰ را آوردید شما یک نابغه هستید.
   محاسبات درختی:این تمرین نیز در واقع تمرکز حواس شما را نشانه رفته و به طور فوق‌العاده حواس شما را متمرکز می‌کند. از این بازی لذت ببرید و با بقیه دوستان و اعضای خانواده رقابت کنید.

   بازی اعداد: نشان دهنده حوزه دید شماست که هر چقدر حوزه دید شما بالاتر باشد شما در آن بازی بهتر عمل کرده. این بازی حوزه دید شما را گسترش می‌دهد که چشمان شما بتواند حجم بالایی از کلمات را ببیند و بخواند   بازی تفاوت زمانی سرعت ها: در این تمرین که به منظور تقویت حافظه طراحی شده است، باید اختلاف زمانی ساعت ها را یادداشت نمایید 


   ضمائم بسته آموزشی ویرا: جزوه ۲۲۲ صفحه ای آموزش و تمرینات تندخوانی و تقویت حافظه آزمون درک مطلب پرسشنامه عادت های مطالعه پرسشنامه ارزیابی سرعت پرسشنامه نیمکره های مغز پرسشنامه استرس و اضطراب امتحان   لیست نمایندگان فروش: سایت:www.tondkhan.com شماره تماس:۰۲۱۲۲۳۷۳۷۹۴-۰۲۱۲۲۳۷۳۷۹۵ سایت:www.hamisheonline.com شماره تماس:۰۹۱۱۱۵۲۶۵۹۶  

  نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

  captcha Refresh
  captcha Refresh

  به اشتراک بگذارید