خانه / دانلود های رایگان / انگیزه شرکت در کنکور

انگیزه شرکت در کنکور

انگیزه شرکت در کنکور-درس اول از اسرار رتبه۱ کنکور

من مجید رشیدی،قبلا ویدیویی را در سایت با نام چگونه رتبه۱ کنکور شدم بار گزاری کردم.از امروز قصد دارم ۶ویدیویی که در آن به توضیح مهمترین اسرار موفقیت خودم در کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت پرداخته‌ام،به صورت رایگان بر روی سایت منتشر کنم.

در ویدیوی درس اول به موضوع بسیار مهمی پرداخته‌ام و آن هم این است که آیا دلیل و انگیزه قانع کننده‌ای برای شرکت در کنکور دارید یا خیر؟یکی از مهمترین عواملی که به ما در رسیدن به اهدافمان خیلی کمک می کند این است که با تمام وجود درک کنیم،چرا می‌خواهیم به آن هدف خاص دست پیدا کنیم.

به طور مثال،اگر شما هدفگذاری کرده‌اید که از لحاظ مالی به جایگاه مشخص و فوق‌العاده ای برسید،باید در ابتدای مسیر این نکته را مشخص کنید که چرایی شما از انتخاب این هدف چیست؟؟هر چقدر چرایی شما قوی تر و درست تر انتخاب شود،طی کردن مسیر دشوار،جذاب تر خواهد بود.

انگیزه شرکت در کنکور

فرض کنیم شما برای نجات عزیزترین فرد زندگیتان به ۲۰۰میلیون تومان پول احتیاج دارید،میزان انگیزه خود را برای رسیدن‌به آن ۲۰۰میلیون تومان،با حالتی مقایسه کنید که دنبال خرید یک ماشین شاسی بلند هستید.کدامیک از این دو حالت به شما انگیزه بیشتری می دهد که با قدرت به سمت هدفتان حرکت کنید.

انگیزه شما از شرکت در کنکور چیست؟

به خاطر آموزش‌های اشتباهی که از کودکی،در گوش ما خوانده اند، بسیاری از ما دلیل درست و مشخصی که بتواند به ما انگیزه بدهد،برای شرکت در کنکور نداریم.

لیست دلایلی که بیشتر افراد برای شرکت در کنکور می‌آوردند.

  1. پیدا کردن شغل
  2. ازدواج
  3. رضایت دیگران
  4. جایگاه اجتماعی

در واقع هیچکدام از این دلایل،نمی تواند به شما در طی کردن راه کنکور،کمک خاصی کند،بلکه شما باید تصمیم بگیرید با تمام وجود یک چرایی قوی و انگیزه بخش برای خودتان که کاملن هم شخصی است انتخاب کنید.

لطفن این ویدیو را تماشا کنید و در پایان برای من بنویسید که انگیزه‌اصلی شما از شرکت در کنکور چیست؟؟

ویدیوی چرا می خواهید در کنکور شرکت کنید؟

پخش آنلاین ویدیو

پخش آنلاین نسخه صوتی

 

اگر در تماشای آنلاین فایل مشکل دارید،می توانید از قسمت‌های زیر این فایل‌ را دانلود کنید.